Predstavujeme VÁM

Krásny a vkusne zrekonštruovaný Kaštieľ pod Tatrami

Kaštieľ dýcha históriou. Pôvodne bol postavený ako poľovnícke sídlo kráľa Mateja Korvína. Jeho vlastníkmi boli až do roku 1945 potomkovia rodu Várady-Szakmáry.
Poloha
Obec Lučivná sa nachádza v malebnom prostredí na úpätí Vysokých Tatier. Zo severnej strany je lemovaná štítmi Vysokých Tatier a z južnej strany končiarom Kráľovej Hole patriacej k Nízkym Tatrám. Nachádzajú sa tu detské klimatické kúpele a lyžiarske stredisko. Svojou polohou je predurčená pre celoročné pobyty spojené s rekreáciou, turistikou, športom, horolezectvom či lyžovaním. Nachádza sa neďaleko diaľnice D1, od Popradu je vzdialená 10 km.

V dosahu pár minút jazdy autom sú aj tatranské strediská ako Štrbské Pleso, či Tatranská Lomnica.
Popis nehnuteľnosti
Kaštieľ je zapísaný do zoznamu národných kultúrnych pamiatok (s možnosťou odpisovej sadzby 6 rokov).

Posledná rekonštrukcia bola prevedená v roku 2007.

Kaštieľ slúžil ako hotel s vlastnou kuchyňou a reštauráciou. V hotelovej časti sa nachádza 14 izieb, z toho 2 apartmány. Poskytoval ubytovanie v troch typoch izieb s kapacitou 26 pevných lôžok a 8 prísteliek. Možnosť dokúpenia susedného objektu vhodného na prestavanie na bytový, či apartmánový dom.

Kapacita hlavnej reštaurácie je 33 miest. Nachádzajú sa tam aj dva salóniky, ktoré sa dajú využiť spoločne s hlavnou reštauráciou, ako aj samostatne. V oboch je kapacita 15 miest. Na vonkajšej terase je k dispozícii ďalších 40 miest. Na poschodí sa nachádza ďalšia terasa, ktorá by sa po menších úpravách dala taktiež využívať.

Celý kaštieľ je podpivničený, je tiež podzemnou chodbou spojený s budovou, ktorá slúžila ako lyžiareň a odkladací priestor pre záhradnú techniku.

Veľkosť prislúchajúceho pozemku je 9724 m2. V záhrade vedľa kaštieľa sa nachádza altánok, ktorý sa využíval na svadobné obrady. V časti pozemku je možné stavať napr. tenisový kurt.
3_compressed

Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním kontaktných údajov na účely rozvíjania Vášho dopytu tímom z projektu Luxusný nápad. Súhlas je platný na obdobie jedného roka.

1 (1)_compressed

Predaj realizuje RK38.sk

Miroslav Antoška, realitný agent so stabilným postavením na realitnom trhu už od roku 2010.

V spolupráci so svojim tímom
Ľuboš Prager
 foto/video idea creator www.prager.sk
Tomáš Lukáč
 strategické plánovanie www.eggresh.com
miroslav antoska

Projekt zastrešuje RK38.sk

Miroslav Antoška, realitný agent so stabilným postavením na realitnom trhu už od roku 2010.
V spolupráci so svojim tímom
Ľuboš Prager
foto/video idea creator
www.prager.sk
Tomáš Lukáč
strategické plánovanie
www.eggresh.com
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram